Miks eelistada täispuidust mööblit saepurumööblile?

20.10.2021

 

 Kindlasti oled elus kas või ühe korra pettunud mööbli ostus. Olles ostnud enda esimesse koju mööblieseme, mida sel hetkel oli võimalik osta, kuid nägid peagi, et mööbli pealispind läks inetuks, midagi läks liimist lahti, pundus üles vms. Sa võisid saada isegi pahaseks, sest antud toote müügipildi peal tundus toode puidust, kvaliteetne ja stiilne või kaupluses kohapeal tundus toode igati korralik ja ilus – täpselt Sinu koju sobiv. Kuid kätte saades oli see hoopis plastikust puidu imitatsiooniga.

 Tellides endale mööbli e-poest, pole alati kerge aru saada, kas toode on päriselt täispuidust või ainult näeb selline välja, juhul kui tootekirjeldusse pole täpsemalt märgitud. Kui oled sisustamas päris oma kodu, olgu selleks korter/maja või üürikodu, tahad Sa tegelikult vastupidavat ja kaunist täispuitmööblit. Jah, ka lastega kodudes on võimalik täispuidust mööblit omada, sest selle puhastamine ja hooldamine on imelihtne ning samas püsivad puidust tooted aastaid kui mitte põlvkondi.

Mis materjalidest on valmistatud mööbel, mille hind on täispuidust mööblist odavam? 

 

 Turul on müügil mitmeid mööblitooteid, mille kasutusiga on tunduvalt lühem kui täispuidust mööblil – need on tehismaterjalidest valmistatud tooted. Samas sobivad need tooted ideaalselt näiteks üürikorterisse, mida soovid välja üürida, et vältida hiljem suurte kahjustuste likvideerimist. Tehismaterjalidest mööbel näeb samuti ilus ja stiilne välja, eriti viimasel ajal populaarseks saanud skandinaavia ehk põhjamaises stiilis. 

  Ent kui võtame näiteks ühe tehismaterjalidest suuremat sorti raamaturiiuli, siis võib juhtuda, kus riiulile kogemata vastu minnes (näiteks lapsed jooksevad vastu) liigub see õudusttekitavalt, ja tekib tunne, et riiul kukub ümber. 

  Ühed populaarseimad tehismaterjalid, millest ’’saepuru mööblit’’ tehakse, on melamiin, spoonitud plaadid  ja vineer. Mõlemad on tehislikud ning tootmisel on kasutatud liimimist. 

Melamiin – melamineeritud puitlastplaat ehk melamiinplaat saadakse termokõvastuva vaiguga immutatud paberi pressimisel plaadi pinnale kõrge temperatuuri ja survega; 

 

 

Spoon – on õhuke puiduleht (lehtvineer), mida kasutatakse eelkõige vähemväärtuslike puitmaterjalide pealistamiseks (spoonimiseks). Spooni kasutamine võimaldab kokku hoida väärtuslikku puitu, sest pealistamiseks kasutatakse ainult õhukest lehte. 1 m3 palgist saab tavaliselt 600-1000 m2 spooni;

 

 

Vineer – on puiduga samas hinnas, kohati isegi kallim. See materjal on puiduribadest kokku pandud ja on võimalik hooldada sarnaselt puiduga, aga kuna materjalikiht on väga õhuke, siis annab lihvida ainult korra ja seda ka väga õrnalt, et luua värskem tulemus või kui pind on saanud kahjustada. Veidi tugevam ja vastupidavam materjal kui laminaat.

 

 

Miks eelistada täispuidust mööblit?

 

 Täispuitu on mööbli valmistamiseks kasutatud generatsioone ja ei ole kahtlustki, et annab kodule ajatu välimuse ja hõngu. Puidust mööbli eelised on: 

  1. Tugevus ja vastupidavus – täispuidust mööbel peab vastu põlvkondi, eriti tammepuidust mööbel. Lastega kodudes soovitame alati võimalusel soetada täispuidust mööbel, sest isegi kui puidust pind peaks saama aja jooksul kahjustada, on seda võimalik töödelda ja taastada;
  2. Kerge hooldada – on olemas spetsiaalsed puidust pindade puhastusvahendid, mida aeg-ajalt kasutades aitate suuresti kaasa mööbli elueale;
  3. Kaunis sisustuselement – puidust mööbel toob ruumi soojust, karakterit ja mõjub luksuslikult ning kaunilt (isegi kui seda ei ole hooldatud vastavalt). Samuti sobib see pea iga sisekujundusega. Tänapäeva tehased teevad puidust mööblit erinevates stiilides, mille hulgast leiab igaüks enda maitsele sobivad tooted;
  4. Väärtus – esialgu peab tõesti täispuidust mööbli eest rahaliselt välja käima rohkem, kuid see tasub end pikas perspektiivis kui ka kliendi enda rahulolu osas suuresti ära. Iga puidust mööbliese on oma puidu mustri tõttu ainulaadne! Igaühel on võimalus leida endale sobiv täispuidust mööbel;
  5. Muudetav – tänapäeval on väga populaarseks saanud põlvkondi edasi antud mööbli restaureerimine. Soetades endale puidust söögilaua, kummuti või muu eseme, on Sul alati võimalus seda mõne aja pärast töödelda – kas lihtsalt liivapaberiga üle käia ja õliga immutada, et taastada esialgne värske välimus või hoopis värvida täiesti teist värvi!

 

 Pesapuu Sisustuskeskuse kauplustes (Tallinnas Kohila 3 ja Tartus Tehase 16) on Sul alati võimalus tulla ja tutvuda erinevate täispuidust mööbliesemetega. Valikus on kogu kodu sisustamiseks olev mööbel, alustades söögitoas ja lõpetades magamistoaga. Meie kauplustes on alati olemas oma ala spetsialistid, kes oskavad vastata tekkinud küsimustele, aitavad valida õige tooni või just Sulle vajamineva stiiliga mööblieseme. Enne külla tulekut võid ka pilgu peale visata meie pakutavatele toodetele kodulehel www.pesapuu.ee.

 

Kohtumiseni kauplustes!

Pesapuu Sisustuskeskus

Külastage ka meie kaupluseid!                   

Tallinnas - Kohila 3   tel. 58 866 488             Tartus - Tehase 16   tel. 58 553 531