Tasuta transport 220x220.png (11 KB)

Kuidas valida endale parim madrats?

21.10.2020

Endale sobiva madratsi valimine on muutunud tänapäeval üsna keeruliseks – valik on lihtsalt sedavõrd lai. Valida on näiteks vedrudega ja vedrudeta madratsi, bonell ja taskustatud vedrudega madratsite vahel ning loomulikult on ka hinnaskaala äärmiselt lai. Pesapuu Sisustuskeskuse spetsialist Kaspar Kuhi vastab klientide kõige sagedasemetele küsimustele madratsite teemal.

 

Millest lähtuvalt peaksin madratsi valima?

Esimese asjana tasub mõelda, mis asendis te suurema aja ööst veedate.

  • Kui olete külili magaja, siis võiks olla pigem pehme või keskmise pehmusega madrats. Sellisel juhul võiks vältida kookosmadratseid või väga jäikasid madratseid – iga öö sellistel madratsitel magades vajutate enda keharaskusega õla ja puusa verevarustuse kinni. Magades sunnib keha sellisel juhul asendit vahetama ja hommikul ärgates ei pruugi kõige värskem enesetunne olla.

  • Kui olete pigem selili või kõhuli magaja, siis sobivad jäigemad madratsid. Siin kehtib sarnane reegel: kui näiteks keha ei vaju piisavalt madratsisse, siis tekib verevarustusega sama mure.

Enne madratsi soetamist pöörata kindlasti tähelepanu ka olemasolema voodi põhjalippidele. Enda kogemusest võin öelda, et pehmed vineerist põhjalipid voodi all võivad põhjustada madratsite kiiremat äravajumist. Need tekitavad küll madratsil magades pehmema tunde, kuid suurendavad madratsite lohku vajumist. Ideaalis võiks voodi põhjalipid olla jäigad ning nende omavaheline vahe olla 5 - 7 cm.

 

Kas kehakaal mängib madratsite valimisel rolli?

Raskema kehakaaluga inimestel tasuks vältida bonell vedrustust (s.t traadist liivakella kujulised vedrud) vaid valida kas multipocket või kärgpocket madrats. Sleepwellil on sellised multipocket vedrud olemas Black sarjal ja kärgpocket vedrud Hypnose Aphrodite madratsites.



Mi
llise madratsi võiks valida keskmise kehakaalu ja pikkusega inimene?

Kõige enam sobivad neile taskustatud ehk pocket tüüpi madratsid. Kuna kõik vedrud on n.-ö omaette taskutes, siis nende alla vajumine ei tõmba kaasa kõrval olevaid vedrusid erinevalt bonell vedrudest. Selle kasu tunneb näiteks siis, kui kaaslane juba magab madratsil ja minna hiljem kõrvale magama, siis kaaslane ei tunne madratsi liikumist ega vajumist. Minu soovitus oleks alustada proovimist pigem pehmematest mudelitest. Näiteks kui võtta Sleepwelli Red Pocket madrats, siis seal on saadaval nii pehmem kui jäigem mudel. Olen aastate jooksul näinud, et suuremale osale sobib siiski see pehmem mudel.

 

Milliseid madratseid ostetakse Pesapuust kõige rohkem?

Eelpool mainitud Sleepwelli Red Pocket, Hypnose Luna sari ning Stroma Iris madratseid.

Kui aga soovitakse jäika madratsit, siis valitakse Stroma Ortopeediline Ökoloogiline või Sleepwelli Red sarja ortopeediline madrats.

 

Millist madratsit valida, kui eelarve on piiratud või kui madrats läheb kohta, kus magatakse harvem?

Sellisel juhul on hea valik Sleepwelli Blue sarja madratsid ja Hypnose Apollo. Igapäevasel kasutusel soovitame neile peale muretseda ka kattemadratsi.


Kas igale madratsile on vajalik peale soetada kattemadrats ning kuidas saan enda und veel rohkem parandada?

Kattemadrats pikendab madratsi eluiga. Samuti on sellega võimalik madratsit teha pehmemaks või kõvemaks/jäigemaks (kookossisuga kattemadratsiga). Tihti kasutatakse kattemadratseid ka lahtikäivatel diivanitel – neid on võimalik tellida erimõõdus, et sobituks magamisosaga.
Üks viga, mida kiputakse tegema, on see, et ära vajunud madratsit üritatakse kattemadratsiga parandada. Kui aga madrats on juba keha all liiga pehme või ära vajunud, siis kattemadrats võtab alumise madratsiga sama kuju ja võib probleemi vaid suurendada.

Väga oluline asi, millest kiputakse mööda vaatama, on padja valik. Tihti kasutavad inimesed patja, mis on kas liiga suur või väike ning seetõttu jääb kael magades pingesse, mis võib olla üks põhjuseid, miks pole uni piisavalt sügav.


Kuidas kattemadratsit valida?

  • Kui kattemadrats läheb diivani peale ja te ei soovi suurt väljaminekut teha, siis on hea valik klassikalised siledad või profileeritud ehk munaresti kujulised poroloon kattemadratsid. Need on soodsad ja teevad diivani või madratsi pehmemaks.

  • Kui aga on võimalus, siis muidugi parem valik on memory foam või latekssisuga kattemadratsid. Memory foam sisu võtab ja hoiab magaja kehakuju ja pakub kogu kehale head toestust. Suurem osa kliente on siiski valinud latekssisuga kattemadratsid. Need pakuvad pehmendust ning samal ajal toestades hästi ka keha. Võrreldes memory foam sisuga, siis lateks ei hoia väga temperatuuri, mis vähendab kindlasti öösel higistamist.


Mida pidada meeles, kui peres on ka väikseid lapsi?

Kui peres on beebi, siis soovitan kindlasti veekindlat madratsikaitset. Madratsikaitseid soovitame kasutada isegi siis, kui pole pisipere. Alati on lihtsam hooldada madratsikaitset kui madratsit ennast. See sobib suurepäraselt näiteks üürikorteritesse, kus inimesi käib palju ega soovita madratsi hoolduse eest muretseda.


Mida teha, kui mul on vanemast ajast voodi, millele mahu
b ainult madrats pikkusega 190 cm?

Tänapäevaste madratsite standardpikkus on 200 cm, aga on võimalik tellida ka nii alla kui ka üle kahe meetri pikkuseid madratseid. Seda sama ka laiuses – kuni kahe meetrini. Loomulikult on Pesapuu valikus ka madratsid beebivooditele, pikendatavatele ja väikelastele valmistatud vooditele. Kui oled pikemat kasvu meesterahvas, siis ka teile on lahendus erimõõdus madratsi näol – saadaval on kuni 220 cm pikkuseid madratseid.

Külastage meie sisustuskeskuseid Tallinnas Kohila 3 ja Tartus Tehase 16, mis asub Sisustus E Kaubamaja II korrusel. Kauplustes saate proovida erinevaid madratseid ja meie müügikonsultandid aitavad oma abi ja nõuga teid õige madratsi valimisel.

Külastage ka meie kaupluseid!

Tallinnas - Pärnu mnt. 139B   tel. 58 866 488             Tartus - Tehase 16   tel. 58 553 531