Mööbli hooldusjuhend õlitatud pindadele

Puit on elav looduslik materjal. Puidu muster ja värvivariatsioonid on iga eseme puhul unikaalsed. Väikeste pragude ja lohede tekkimine, puidu loomuliku vananemisprotsessi käigus või keskkonnamõjudest tulenevalt, on normaalne nähtus

MÖÖBLI PAIGUTAMINE


1. Ärge paigutage mööblit liiga lähedale küttekehadele. Võimalusel vältige liiga niisket või otsese päikesevalgusega asukohta.
Suured temperatuuride kõikumised või liigne niiskus võivad põhjustada pragude ja lõhede tekkimist.
2. Mööbli pleekimise vältimiseks kaitske pindu otsese päikesevalguse eest. Liiga erk päikesevalgus võib põhjustada mööbli pleekimist ja kahjustada viimistluskihti.

 

MÖÖBLI HOOLDAMINE


1. Soovitame täispuidust mööblit puhastada pehme, minimaalselt niiske lapiga. Vältige liigset hõõrumist ning jälgige puhastamisel puidusuu suunda. Vajadusel kasutage lahjendatud seebivee lahust ja puhast kuiva lappi. Abrasiivased puhastusvahendid ei sobi puitpindade puhastamiseks.
2. Õlitatud pindasid soovitame õlitada kolm kuni neli korda aastas. Õli hõõrutakse puhta lapiga puhtale ja kuivale pinnale puidusuu suunas. Lasta õlil imbuda umbes pool tundi. Liigne õli eemaldada kuiva köögipaberi abil. Õlitamist vajav pind võib tunduda veidi kare ja kuiv.
3. Et vältida veekahjustuste ja jäävate plekkide teket, eemaldada mööblile sattunud vesi või muu aine koheselt. Seejärel kuivatage pind viivitamatult sobivast materjalist puhta ja kuiva lapiga.
4. Kindlasti tuleb vältida alkoholi, kohvi jm teiste tugeva värviga ainete otsest ning pikaaegset kontakti mööbliga. Vältige mööbli vigastamist teravate esemetega. Garantii mööblile ei laiene mehhaanilistele vigastustele, vedelike- ja kuumuskahjustustele.

 

MÖÖBLI KASUTAMINE


1. Toodete jalgade alla soovitame liimida vildist tallad, et need ei kahjustaks põranda pinda.
2. Mööblile ei soovita asetada kuumi esemeid ilma kuumaaluseta. Mööblile sattunud vedelik tuleks kohe kuivatada puhta pehme lapiga.
3. Ärge paigutage mööblile plastikust või kummist esemeid. Pikaajaline kokkupuutumine kummi või plastikuga võib põhjustada neis materjalides sisalduvate kemikaalide reaktsiooni puidu viimistluskihiga.
4. Asetage aluskaitse kõigi mööblile asetatavate aksessuaaride alla, et vältida kriimude ja jalgede teket mööblile.
5. Kui mööbli ühendustes ilmnevad lõtkud, tuleb neid aeg-ajalt pingutada (tõmmits ja poltühendused). Pingutus- ja reguleerimistöid võib teostada iseseisvalt, kuid vajadusel kasutage kindlasti spetsialisti abi.
6. Täispuidust pinna viimistluse kaitsmiseks kasutage lõikelauda kui teostate sellel lõiketöid.
7. Mööblit liigutades ühest kohast teise ei tohi seda lohistada, vaid peab tõstma. Lohistamise tagajärjel võivad puruneda mööbli kinnituskohad ning tugijalad.
8. Kasutage mööblit ainult sihtotstarbeliselt.

 

VIDEO -  kuidas hooldada õlitatud pindasid

Pesapuu Sisustuskeskus

Külastage ka meie kaupluseid!

Tallinnas - Pärnu mnt. 139C   tel. 58 866 488             Tartus - Tehase 16   tel. 58 553 531