Mööbli hooldusjuhend õlitatud pindadele

Puit on elav looduslik materjal. Puidu muster ja värvivariatsioonid on iga eseme puhul unikaalsed. Väikeste pragude ja lohede tekkimine puidu loomuliku vananemisprotsessi käigus või keskkonnamõjudest tulenevalt on normaalne nähtus

MÖÖBLI PAIGUTAMINE
1. Ärge paigutage mööblit liiga lähedale küttekehadele. Vältige liiga niisket või otsese päikesevalgusega asukohta.
Suured temperatuuride kõikumised või liigne niiskus võivad põhjustada pragude ja lõhede tekkimist.
2. Mööbli pleekimise vältimiseks kaitske pindu otsese päikesevalguse eest. Liigne ergas päikesevalgus võib põhjustada mööbli pleekimist ja kahjustada viimistluskihti.

MÖÖBLI HOOLDAMINE
1. Täispuidust mööblit puhastada pehme, minimaalselt niiske lapiga. Vältige liigset hõõrumist ning jälgige puhastamisel puidusuu suunda. Vajadusel kasutage lahjendatud seebivee lahust ja puhast kuiva lappi. Abrasiivased puhastusvahendid ei sobi puitpindade puhastamiseks.
2. Õlitatud pindasid soovitame õlitada kolm kuni neli korda aastas. Õli hõõrutakse puhta lapiga puhtale ja kuivale pinnale puidusuu suunas. Lasta õlil imbuda umbes pool tundi. Liigne õli eemaldada kuiva köögipaberi abil. Õlitamist vajav pind tundub veidi kare ja kuiv.
3. Et vältida veekahjustuste ja jäävate plekkide teket, eemaldada mööblile sattunud vesi või muu aine koheselt. Seejärel kuivatage pind viivitamatult sobivast materjalist puhta ja kuiva lapiga.
4. Kindlasti tuleb vältida alkoholi, kohvi jne teiste tugeva värviga ainete otsest ning pikaaegset kontakti mööbliga. Vältige mööbli vigastamist teravate esemetega. Garantii mööblile ei laiene mehhaanilistele vigastustele, vedelike- ja kuumuskahjustustele.

MÖÖBLI KASUTAMINE
1. Toodete jalgade alla soovitame liimida vildist tallad, et need ei kahjustaks põranda pinda.
2. Mööblile ei tohi asetada kuumi esemeid ilma kuumaaluseta. Mööblile sattunud vedelik tuleb kohe kuivatada puhta pehme lapiga.
3. Ärge paigutage mööblile plastikust või kummist esemeid. Pikemaajaline puutekontakt kummi voi plastikuga võib põhjustada neis materjalides sisalduvate kemikaalide reaktsiooni puidu viimistluskihiga.
4. Asetage aluskaitse kõigi mööblile asetatavate aksessuaaride alla, et vältida kriimude ja jalgede teket mööblile.
5. Kui mööbli ühendustes ilmnevad lõtkud, tuleb neid aeg-ajalt pingutada (tõmmits ja poltühendused). Pingutus- ja reguleerimistöid võib teostada iseseisvalt, kuid vajadusel kasutage kindlasti spetsialisti abi.
6. Täispuidust pinna viimistluse kaitsmiseks kasutage lõikelauda kui teostate sellel lõiketöid.
7. Mööblit liigutades ühest kohast teise ei tohi seda lohistada, vaid peab tõstma. Lohistamise tagajärjel võivad purunedamööbli kinnituskohad ning tugijalad.
8. Kasutage mööblit ainult sihtotstarbeliselt.

Pesapuu Sisustuskeskus

Külastage ka meie kaupluseid! 

Tallinnas - Kohila 3   tel. 58 866 488             Tartus - Tehase 16   tel. 58 553 531