Kas Sa tead, millist kooli- ja töölauda valida?

01.08.2021

 

Paljud, kes sel kevadel kodukontoris tööd tegid, olid kindlasti olukorra ees, kus oli vaja kodukontor võimalikult mugavaks teha. Aga kuidas? Sul on vaja mugavat ja kvaliteetset töölauda! Õige töölaud võib muuta tööpäeva palju meeldivamaks, kui samal ajal vale töölaud võib muuta selle ülimalt ebameeldivaks. Tihtipeale arvatakse, et ei ole suurt vahet, millist lauda osta - iga laua taga saab ju tööd teha ja mõned paberid läbi töötada? Tegelikult see päris nii ei ole. Laua taha istudes loodame, et just seal tulevad need parimad ideed ja mõtted ning loovus lööb lakke.

 

Mida küsida iseendalt kui lähed uut töölauda valima?

  • Kas mulle piisab mõõtudelt väikesest lauast?

  • Kas mul on vaja ära mahutada mitu kuvarit või on tööd suure hulga paberitega ehk viimase kahe puhul on kindlasti on vajalik suurem laud?

  • Kui palju panipaiku ehk sahtleid Sa lauale vajad?

  • Kas Sinu töö nõuab, et Sul oleks pidev juurdepääs materjalidele või toimub enamus tööd arvutis?

  • Kas Sulle meeldib kui laud on lihtne ja minimalistlik või stiilne ja omanäolise väljanägemisega?

 

Näiteks kui vajad endale lauda, kus taga teha palju kirjutamistööd, siis on Sul vaja rohkem puhast tööpinda. Kui aga lisaks peab töölauale mahtuma arvutikuvar, siis on Sul vaja lauda, millel on arvutijuhtmete panipaik, et tööpind oleks võimalikult puhas. Lisaks on laudu, millel on mitmeid panipaiku, riiuleid ja sahtleid, et pabereid ja muid asju laualt ära paigutada.

 

Milliseid laudasid kauplustes leidub ja millist valida?

Laud peaks olema täpselt nii kõrge, et kui istud laua taga ja toetad küünarvarred vabalt lauale, siis peaks tekkima küünar- ja õlavarre osas 90 kraadine nurk. Jalgadel peaks olema piisavalt ruumi ka väljasirutamiseks. Siin muidugi tuleb abiks arvutitool, mille kõrgust saab reguleerida vastavalt vajadusele, sest laua kõrgust hiljem enam muuta ei saa. Õige laua kõrgus on ülimalt oluline, et ei tekiks pingeid kaelas ja seljas, mis hiljem muid muresid tekitada võib. Keskmine laua kõrgus on 75 cm.

Tänapäeval on laudasid saadaval erinevatest materjalidest – nii lamineeritud puidust, metallist kui ka naturaalsest puidust. Kui soovid laua ostule võimalikult vähe raha kulutada ning Sulle pole oluline toote kvaliteet, siis sobib Sulle ilmselt lamineeritud laud ideaalselt. Sellest materjalist lauad võivad olla kerged, mida on mugav toas liigutada. Metallist laud on jällegi eelmise vastand - väga robustne, raske ja pika elueaga. Nende välimus on aga väga spetsiifiline ja kindlasti mitte igaühe maitse.

Puidust töölaud on ajatu ja kauni välimusega, samal ajal jõuline, tugev ning väga populaarne. Puit pakub ainulaadset kombinatsiooni esteetikast ja võrratust konstruktsioonilisest terviklikkusest, mida muud materjalid pakkuda ei suuda. Loodusega seotud sisekujunduse osana võib puit muuta kogu ruumi või kogu maja meeleolu, luues koduse, sõbraliku ja tõeliselt orgaanilise tunde.

Sobib kõigile, kes otsivad pikaajalise kasutusega mööblit. Puidust mööbli kestvus sõltub natuke ka sellest, mis puidust see tehtud on – näiteks tamm on vastupidavam kui mänd, seda eriti kriipimisele ja kirjutamisele.

Värsketele kooliminejatele või tööalaselt palju kirjutatavatele inimestele on hea nipp uue mööbli puhul soetada lisaks plastikust lauaalus, mis kaitseb puidust pinda. Puidu vastupidavust saab pikendada mööblit aeg-ajalt hooldades.

Mis on töölaua ostmisel põhilised vead?

  1. Pööratakse liigset tähelepanu ainult välimusele, mitte mugavusele

  2. Liiga suur või liiga väike laud

  3. Laud pole piisavalt stabiilne, mis segab tööle keskendumist

  4. Ostetakse midagi, mis on turul kõige odavam variant

 

Uus kooliaasta on peagi algamas ning enne 1. septembrit on veel viimased nädalad aega külastada erinevaid mööbli sisustuskeskuseid, et leida nii oma lastele kui endale sobivad kooli- ja töölauad! Kui soovitud ost liiga viimase hetke peale jätta, siis ei pruugi kauplustel tooteid kohe saadaval olla. Soovitame julgelt pöörduda kaupluste teenindajate poole, sest nemad oskavad alati oma nõuga abiks olla, et leida parima hinna ja kvaliteediga toode vastavalt Sinu soovile!

Pesapuu Sisustuskeskustes pakutavate kirjutuslaudade valiku leiate siit!

Külastage ka meie kaupluseid!

Tallinnas - Pärnu mnt. 139C   tel. 58 866 488             Tartus - Tehase 16   tel. 58 553 531