TOP 5 vedrumadratsit

30.03.2023

Soovime madratsi valimise Sinu jaoks võimalikult lihtsaks ja meeldivaks teha, seega koostasime TOP 5 populaarsematest ja ostetumatest vedrumadratsitest Pesapuu Sisustuskeskuses (nii Tallinnas kui Tartus). Selleks, et saaksid esiviisikus olevaid madratseid paremini tundma õppida, lisasime iga madratsi juurde lühikese tutvustuse.

Tuletame meelde, et meie valikus on mitmeid häid ja kvaliteetseid madratseid, kuid mis sel korral TOP 5 ei pääsenud. Samuti ei ole allolevasse listi lisatud vedrudeta madratseid, kuna need on eestlaste osas pigem vähem ostetud. 

 

1. Vedrumadrats Red Pocket, Sleepwell - KÕIGE POPULAARSEM

Antud mudel on viimane värskendus Red Pocket sarjale. Sellele eelnenud mudelid on olnud aastaid ühed populaarsemad vedrumadratsid. Seda mudelit on võimalik tellida nii pehme (vedrutraadi läbimõõt 1,9/1,8 mm), keskmise (vedrutraadi läbimõõt 2,0/1,9 mm) kui jäiga (vedrutraadi läbimõõt 2,1/2,0 mm) vedruga. Sõna 'pehme' võib esialgu veidi ehmatada, kuid see jäikuse tase on pigem selleks, et eristada kolme erinevat vedruplokki. Tegelikult on vedrumadrats Red Pocket pehme oma olemuselt pigem keskmise jäikusega ning sobib ideaalselt inimestele kaaluvahemikus 50-90 kg.

Madratsi mõlemal poolel 3 cm paksune Tiger Touch poroloon.

Vedrumadrats Red Pocketit on võimalik kasutada kahte pidi - üks on talve pool (kangaalune kiht on villast) ja teine pool on suviseks kasutuseks (kangaalune kiht on puuvillast). Madratsit tuleks aastas vähemalt 2-4 korda pöörata, et vajumine oleks ühtlasem.

Red Pocketi sees on pocket tüüpi vedrud ehk taskustatud vedrud. Taskustatud vedru vajub madratsil alla kohas, kuhu tuleb surve ja ei mõjuta ülejäänud madratsit, erinevalt bonell madratsitest. See on hea just siis kui näiteks kaaslane juba magab ja teine jõuab magama hiljem ning ei ärata sellega magajat.

Vedrumadratsil Red Pocket on võimalik pealiskatet eemaldada ja vajadusel pesta. Pesemise võimalus on suur pluss, kuid omaltpoolt soovitame pigem kasutada kas kattemadratsit või madratsikaitset. Seda seetõttu, et kui näiteks suurusega 160x200 pealiskatet pesumasinas pesta ja peale pesu korralikult välja ei venita, siis kuivab see kokku 140x200 suuruseks.

Selleks, et madratsikatet ei peaks pesema, siis soovitame kasutada kattemadratsit või madratsikaitset TOP hygienic või selle lux versiooni. Need on hästi hingavad ja kergemini pestavad. Kui peres on väike laps, kes magab veel koos vanematega ühes voodis, siis soovitame kasutada veekindlat madratsi- või kattemadratsi kaitset Daggkapa.

Vedrumadratsiga Red Pocket kõige enam koos ostetud kattemadrats on TOP Latex Etno. Kattemadrats pakub madratsile pikemat eluiga ja võtab kõige paremini ära külili magades alles jäänud survetunde. Kui kattemadrats lateks Etno peaks jääma liiga pehmeks, siis pisut jäigem sellest oleks TOP Tiger Touch, mille sisu on täpselt sama, mida kasutatakse Red Pocket madratsi sees.

 

2. Vedrumadrats Vision, Slept - KÕIGE PEHMEM MADRATS

Vedrumadrats Vision on valikus kõige pehmem madrats. Vedrumadrats Visionit on võimalik tellida pehme, keskmise või jäiga vedruga. Kuigi võrreldes teiste jäikade madratsitega on selle madratsi jäik mudel väga pehme. Selle madratsi puhul on võimalik tellida samuti kahte erinevat pehmust ühes madratsis. Näiteks kui soovite pehmet ja kaaslane jäigemat madratsit, siis on võimalik tellida pool madratsit ühe ja teine pool teise jäikusega. 

Madratsi pehmenduseks on mõlemal poolel Belgias toodetud kvaliteetne lateks. Ühel poolel 5-tsooniline kvaliteetne pulse lateksikiht ja teisel pool jäigem paksem pulse lateksikiht. Madrats on kaetud pealt mõnusa paksu puuvilla sisaldusega ja taastöödeldud Waste to Wealth kangaga.

 

3. Vedrumadrats Aphrodite, Hypnos - Vedrumadrats raskemakaalulistele

Aphrodite vedrumadrats on jäiga ja keha toetava 16 cm kõrge kärgpocketiga toode raskemakaalulistele või jäiga aseme soovijatele. 

Kärgpocketi erinevus tavalisest pocket süsteemist seisneb selles, et vedrutaskud liiguvad ainult üles ja alla, tavapocketi taskud aga raskuse all ka paremale ja vasakule.

Seda mudelit on võimalik tellida nii pehme (vedrutraadi läbimõõt 1,8 mm), keskmise (vedrutraadi läbimõõt 1,9 mm) kui jäiga (vedrutraadi läbimõõt 2,0 mm) vedruga.

Pehmenduseks on madrats vooderdatud mõlemalt poolt 3 cm lateksiga.

 

4. Vedrumadrats Blue Pocket Plus, Sleepwell

Blue Pocket on Red Pocketi soodsam versioon. Blue Pocket on 23 cm paks ja selles on kasutatud sarnast vedruplokki nagu Red sarjas. Madratsi üks pool on vooderdatud kvaliteetse 5cm profileeritud porolooniga, mis tagab hea õhu liikumise ja niiskuse ärajuhtimise. Teisel madratsipoolel on kasutatud klassikalist 2,5cm porolooni.

Blue Pocket Plus on populaarne ja suurepärane valik üürikorteritesse ja suvilatesse oma hinna ja kvaliteedi poolest. 

 

5. Vedrumadrats Ortopeediline-Ökoloogiline, Stroma - Kõige jäigem vedrumadrats

Kui pehmed madratsid pole kindlasti Sinu esimene valik, siis Küprose tootja Stroma vedrumadrats Ortopeediline Ökoloogiline võib olla just Sulle sobiv.  See mudel on juba aastaid olnud populaarne oma jäikade omaduste poolest. Madratsi sees on bonell vedrustus (vedrutraadi läbimõõduga 2,3 mm) ning on kaetud kvaliteetse Damaskuse kangaga, mis on töödeldud Aloe Veraga ehk on antibakteriaalne ning omab kaitset tolmulestade vastu.

Täidismaterjalina on kasutatud õhku läbilaskvaid, termotöödeldud puuvillavilte ja puuvillakihte

Vedrumadrats Ortopeediline-Ökoloogilisel on samuti suve- ja talvepool. Taaskord põhjus madratsit kord aastas ümber pöörata.

Külastage ka meie kaupluseid!

Tallinnas - Pärnu mnt. 139C   tel. 58 866 488             Tartus - Tehase 16   tel. 58 553 531