TOP 5 vedrumadratsit

10.04.2021

Soovime madratsi valimise Sinu jaoks võimalikult lihtsaks ja meeldivaks teha, seega koostasime TOP 5 populaarsematest ja ostetumatest vedrumadratsitest Pesapuu Sisustuskeskuses (nii Tallinnas kui Tartus). Selleks, et saaksid esiviisikus olevaid madratseid paremini tundma õppida, lisasime iga madratsi juurde lühikese tutvustuse.

Tuletame meelde, et meie valikus on veel mitmeid häid ja kvaliteetseid madratseid, kuid on siit nimekirjast välja jäänud väiksema populaarsuse tõttu. Samuti ei ole allolevasse listi lisatud vedrudeta madratseid, kuna need on eestlaste osas pigem vähem ostetud. 

 

1. Vedrumadrats Red Pocket, Sleepwell - KÕIGE POPULAASEM

Antud mudel on olnud aastaid üks populaarsemaid vedrumadratseid. Seda mudelit on võimalik tellida nii pehme (vedrutraadi läbimõõt 1,9/1,8 mm) kui jäiga (vedrutraadi läbimõõt 2,1/2,0 mm) vedruga. Sõna 'pehme' võib esialgu veidi ehmatada, kuid see jäikuse tase on pigem selleks, et eristada kahte erinevat vedruplokki. Tegelikult on vedrumadrats Red Pocket pehme oma olemuselt pigem keskmise jäikusega ning sobib ideaalselt inimestele kaaluvahemikus 50-90 kg.

Vedrumadrats Red Pocketit on võimalik kasutada kahte pidi - üks on talve pool (kangaalune kiht on villast) ja teine pool on suviseks kasutuseks (kangaalune kiht on puuvillast). Madratsit tuleks kindlasti aastas vähemalt ühe korra pöörata, et vajumine oleks ühtlasem.

Red Pocketi sees on pocket tüüpi vedrud ehk taskustatud vedrud. Taskustatud vedru vajub madratsil alla kohas, kuhu tuleb surve ja ei mõjuta ülejäänud madratsit, erinevalt bonell madratsitest. See on hea just siis kui näiteks kaaslane juba magab ja teine jõuab magama hiljem ning ei ärata sellega magajat.

Vedrumadratsil Red Pocket on võimalik pealiskatet eemaldada ja vajadusel pesta. Pesemise võimalus on suur pluss, kuid omaltpoolt soovitame pigem kasutada kas kattemadratsit või madratsikaitset. Seda seetõttu, et kui näiteks suurusega 160x200 pealiskatet pesumasinas pesta ja peale pesu korralikult välja ei venita, siis kuivab see kokku 140x200 suuruseks.

Selleks, et madratsikatet ei peaks pesema, siis soovitame kasutada kattemadrastit või madratsikaitset TOP hygienic või selle lux versiooni. Need on hästi hingavad ja kergemini pestavad. Kui peres on väike laps, kes magab veel koos vanematega ühes voodis, siis soovitame kasutada veekindlat madratsi- või kattemadratsi kaitset Daggkapa.

Vedrumadratsiga Red Pocket kõige enam koos ostetud kattemadrats on  Top lateks Etno. Kattemadrats pakub madratsile pikemat eluiga ja võtab kõige paremini ära külili magades alles jäänud survetunde. Kui kattemadrats lateks Etno peaks jääma liiga pehmeks, siis pisut jäigem sellest oleks Top HR-foam, mille sisu on täpselt sama, mida kasutatakse Red Pocket madratsi sees.

 

2. Vedrumadrats Luna ja Luna-T, Hypnos

Vedrumadrats Luna on olnud samuti aastaid üks ostetumaid vedrumadratseid. Luna (vedrutraadi läbimõõt 1,8 mm) on mudeli pehmem ja Luna-T (vedrutraadi läbimõõt 2,0 mm) jäigem versioon. Võrreldes Sleepwell'i Red Pocketiga, mis on 22 cm paks, on Luna ja Luna-T 20 cm paksud. Luna ja Luna-T on mõlemad pisut pehmemad versioonid Red Pocketiga võrreldes. Kui panna vedrumadratsid pehmuse järgi järjekorda, siis oleks (alustades pehmemast): Luna, Red Pocket pehme, Luna-T ja siis Red Pocket jäigem. 

Vedrumadrats Luna on taskustatud vedrudega. Sel on samuti suve ja talvepool. Seda mudelit on võimalik tellida nii äravõetava kui ka mitte äravavõetava kattega. Nagu vedrumadrats Red Pocket, on Luna samuti 3 cm paksuste HR-poroloon kihtidega (HR - High Resistance ehk tihendatud poroloon).

 

 

3. Vedrumadrats Hemera, Hypnos

Vedrumadrats Hemera on sarnase ülesehitusega Red Pocketile. Hemera on ca 23 cm paks. Selles on kasutatud Silver Protect töötlusega kangast, mis on tolmulestade vastane, antibakteriaalse töötlusega, antistaatiline ja anti-allergiline. Vedrumadrats Hemerat on võimalik tellida kolme erineva jäikusega (traadi läbimõõdud vastavalt): pehme 1,6/1,8 mm, keskmine 1,8/2,0 mm ja jäik 1,9/2,1 mm.

Ehk kui soovite eriti pehmet vedrumadratsit siis Hemera pehme on just see, mida otsid.

 

4. Vedrumadrats Blue Pocket, Sleepwell

Blue Pocket on Red Pocketi soodsam versioon. Blue Pocket on 19 cm paks ja selles on kasutatud sarnast vedruplokki nagu Red sarjas, küll aga selle pehmenduskiht on pisut õhem ja pehmema porolooniga. Blue Pocket on olemuselt pigem jäigem vedrumadrats, mis vajaks peale võimalusel kattemadratsit. 

Blue Pocket on populaarne ja suurepärane valik üürikorteritesse ja suvilatesse oma hinna ja kvaliteedi poolest. 

 

5. Vedrumadrats Ortopeediline-Ökoloogiline, Stroma

Kui pehmed madratsid pole kindlasti Sinu esimene valik, siis Küprose tootja Stroma vedrumadrats Ortopeediline Ökoloogiline võib olla just Sulle sobiv.  See mudel on juba aastaid olnud populaarne oma jäikade omaduste poolest. Madratsi sees on bonell vedrustus (vedrutraadi läbimõõduga 2,3 mm) ning on kaetud kvaliteetse Damaskuse kangaga, mis on töödeldud Aloe Veraga ehk on antibakteriaalne ning omab kaitset tolmulestade vastu.

Vedrumadrats Ortopeediline-Ökoloogilisel on samuti suve- ja talvepool. Taaskord põhjus madratsit kord aastas ümber pöörata.

 

Külastage ka meie kaupluseid!

Tallinnas - Kohila 3   tel. 58 866 488             Tartus - Tehase 16   tel. 58 553 531