Sobiva söögilaua valimine

16.11.2021

 

 Kohe on käes detsember - kuu, mis on täis jõulusaginat, kingitusi ja paljudel käib sel ajal rohkem külalisi kui ühelgi teisel ajal aastas. On viimane aeg mõelda sellele, et kas Sul on olemas ka söögilaud, mida jõuluajal hea ja paremaga katta ning kõik lähedased, sugulased ja sõbrad laua taha ära mahutada?

  

 Laud Helsinki

 

  Söögilaud on üks kõige rohkem kasutatavaid laudasid kodus, eriti kui peres on lapsed või Sul käivad tihti külalised, kellele kohvi ja kooki pakkuda. Lisaks kasutatakse söögilauda ka kodukontori päevadel, lauamängu õhtutel, laste tegevustel jpms. Sobiva söögilaua otsimine on väärt kaua tegelemist ja otsimist. Kuid millest alustada?

 

 

Laud Noa

 

  Enne poodlema asumist mõtle enda jaoks välja kui suur laud Sulle koju mahuks, kas Sulle meeldiks pigem ringikujuline, kandiline või ristküliku kujuline? Kas Sul on piisavalt ruumi, et osta suur söögilaud või vajad pikendatavat lauda? Parim ja sobivam söögilaud on see, mis sobib Sinu eelarvega, on ajatu stiiliga ja piisavalt kvaliteetne ja tugev, et püsida aastaid. Söögilauda valides arvesta, et kui esialgu võib silma jääda midagi omapärast, värvilist või liigsete detailidega ja see laud saab ostetud emotsioonide põhjal, siis ühel päeval võid mõelda, et miks küll selline ost sai tehtud ning leiad end otsimas rahulikuma stiiliga söögilauda.

 

Mida tähele panna otsides endale koju sobivat söögilauda?

 

  1. Söögilaua suuruse valikul tuleks arvestada, et laua ümber peab olema liikumiseks piisavalt ruumi;
  2. Kui kodus ei ole väga palju ruumi, siis soeta endale laud, mida saab vajadusel pikendada (kasutamiseks näiteks eesolevatel jõuludel või sünnipäevadel). Pesapuu Sisustuskeskuse valikus on olemas pikendatavatest söögilaudadest näiteks need:

 

  •       Ümmargune laud Basel, mida näed lähemalt SIIT

 

 

 

  •       Kandiline laud Dallas, mida näed lähemalt SIIT

 

 

  •        Ümmargune laud Merbi, mida näed lähemalt SIIT

 

 

 

  •       Pehmete nurkadega kandiline laud Frans, mida näed lähemalt SIIT

 

 

 

 

 3. Oluline on jälgida kindlasti söögilaua jalgasid – sellest sõltub kui palju inimesi ühe laua taha mahub ehk kui palju on jalgadel ruumi nii, et laua toestused ei segaks. Lisaks tasub jälgida, et põlvedel oleks piisavalt ruumi (selleks proovi istuda laua taha). Näiteks kui laua jalad on laua nurkades või kui see on laua keskel all pjedestaalina, on võimalik kõige rohkem lisainimesi laua taha paigutada. Rahvusvaheline laua kõrgus maast laua ääreni on 730-750 mm, et oleks mugav laua taha istuda. Kui peres on tavapärasest pikemaid inimesi, siis võiks igaksjuhuks isegi kõrgemat lauda vaadata.

 

 Täispuidust söögilauad ja toolid on kvaliteetsed, vastupidavad ning sobivad kokku erinevate stiilidega. Loe täispuidust mööbli eeliste kohta lähemalt SIIT

Täispuidust söögilauda peab kindlasti aeg-ajalt hooldama ning selle pluss on see, et kui laud peaks saama kahjustada (kas kriimustuse või veekahjustuse näol), siis täispuidust toodet on võimalik liivapaberiga lihvida ja puiduõliga immutada, et mööbel näeks taas välja nagu uus. Soovitame uue mööbliostu puhul panna jalgade alla alati vildid (saab soetada Pesapuu kauplustest), et vältida kriimustusi põrandal ja et seda oleks mugav liigutada. Pesapuu Sisustuskeskusel on valikus nii männi- kui tammepuidust söögilaudasid:

 

-       Männipuit – pehmem, kergem ja odavam kui tamm. Selle puidu puhul saab enamus toodetel valida endale sobiva peitsitooniga toote. Sobilik näiteks külalis- või üürikorteritesse;

-       Tammepuit – tugevam, raskem ja kallim kui mänd, mistõttu ka vastupidavam. Tammepuidust mööbliesemetel ei ole enamasti erinevaid värvivalikuid. Kuid soovitame kohe kui toode käes, kohe uuesti õlitada. OSMO õlivaha on hea valik ning nende toodete hulgast on võimalik valida ka toonivaid õlivahasid ehk saad ise veidi toote tooni muuta kui soov või jätta samaks. Vaata ja loe OSMO kodulehelt mööbli õlivahade kohta SIIT

 

Söögilaua juurde käivad toolid

 

 Valides söögilaua juurde toole, on oluline, et nii laua kui tooli puidu toon ja struktuur sobiksid omavahel kokku. Meie toolide valikus on:

 

-       pehme istmega toolid - olenevalt tootest on valikus suure värvivalikuga nii tekstiilist kui kunstnahast istmega toole;

-       pehme istme ja seljatoega toolid – näiteks on Pesapuul valikus Andre toolid, mis on üleni kangast ja pehmendusega. Toolide kangad on vahetatavad ja pestavad 30 kraadi juures. Antud tooli kangaid on võimalik eraldi ka meie kauplustest osta;

-       ilma pehmenduseta ehk puidust pinnaga toolid.

 

 Pesapuu Sisustuskeskuses müüdavatel toolidel on väga lihtne vahetada tooli kangast. Meie kaupluses mööblikangaid ei müüda, kuid neid saab hõlpsasti soetada kangakauplustest. Nipp: kui olete soetanud endale kunstnahast istmega toolid, siis hiljem on võimalik ka need vahetada tekstiili vastu. Soovitame toole valides tulla kindlasti kauplusesse proovima, et istumine ja seljatugi oleks Sinu jaoks mugavad. Toolide ostuga on sama kui osta endale diivanit või voodimadratsit – ise proovides veendud, et saad enda jaoks kõige sobivama toote!

 Täispuidust söögilaudade ja toolide valikuga saad tutvuda Pesapuu Sisutuskeskuse kodulehel SIIN või tule tutvu toodetega kaupluses kohapeal Tallinnas Kohila 3 või Tartus Tehase 16. Söögilauda kui ka toole valides on nagu õiget voodimadratsit valides – seda ostes peab ise järele proovima!

 

Kohtumiseni kauplustes!

 

Külastage ka meie kaupluseid!

Tallinnas - Kohila 3   tel. 58 866 488             Tartus - Tehase 16   tel. 58 553 531