Tasuta transport 220x220.png (11 KB)

Kuidas leida õige madrats - Jaani näide

Kuidas Sinul varasemalt madratsi valik läinud on? Madratsi valik ei ole kunagi olnud lihtne ülesanne, sest turul on saadaval mitmeid erinevaid võimalusi ning õige valiku tegemine võib olla paras pähkel.

Valikusse kuuluvad poroloon- ja lateksmadratsid, bonell- ja taskustatud (pocket)madratsid ning loetelu jätkub.

Kuidas siis leida just enda jaoks see kõige sobivam madrats? Lihtsaim ja parim viis on minna poodi ja proovida ükshaaval erinevaid madratseid. Kuid kas poes proovimine on piisav?

Üks levinumaid kohti, kus tehakse viga, on see, et kui inimesel on kodus vana ja juba liiga pehmeks läinud bonell-madrats, siis soovitakse selle asemel midagi jäigemat ja valitakse nime järgi kohe kõige jäigem madrats. Kuid see võib osutuda ekslikuks valikuks ja tulemus on, et madrats on hoopis liiga jäik ja selle parandamiseks võib see vajada pehmemat kattemadratsit.

Pesapuu Sisustuskeskuses tekkis võimalus võrrelda omavahel erinevaid madratseid kasutades innovaatilist XSensor mõõtematti, mis näitab magaja keha õiged surve- ja toetuspunktid madratsi suhtes. Me korraldasime väikese katse, kus osales katseisik Jaan, kes proovis Sleepwell'i Red sarja madratseid.

Jaan on keskmine Eesti mees, keskmise kehaehitusega - kaaludes 87 kg ja olles 185 cm pikk.

Katses osales 6 erinevat madratsit: vedrumadratsid Sleepwell Red pocket pehme ja jäik, vedrumadratsid Sleepwell Red Etno pehme ja jäik, vedrumadrats Sleepwell Red Pocket Plus jäik ning vedrumadrats Sleepwell Red Orthopedic.

Kõigepealt proovis Jaan kõiki madratseid ja palusime öelda, milline neist talle isiklikult kõige paremini sobis. Jaani sõnul on ta harjunud magama lahtikäival diivanil ning seetõttu meeldib talle pigem jäik madrats. Sleepwell Red Orthopedic oli liiga jäik, kuid kui tal tuleks valida, siis ta eelistaks vedrumadratsit Sleepwell Red Pocket jäika või Sleepwell Red Etno jäika.

Seejärel võtsime kasutusele XSensor mõõtemati ja jätkasime katset. Meie eesmärk oli leida madrats, mis pakuks Jaanile tema kehale kõige vähem survet ja parimat toetust. Lasime tal olla pikali kõikidel madratsitel nii selili kui külili magamisasendis. Kui kõik madratsid olid mõõdetud, saime tulemused, mis näitasid, et nii selili kui ka külili magades tagasid kõige parema une vedrumadratsid Red Etno pehme ja Red Pocket Plus jäik.

Järgmisena sobisid talle vedrumadratsid Red Pocket pehme ja jäik. Vedrumadratsid Sleepwell Red Etno jäik ja Red Orthopedic jäid talle pisut jäigaks.

Lõpuks tegime veel ühe katse, kus lisasime nendele madratsitele Sleepwell'i kattemadratsi Lateks Etno ja erinevus oli märgatav. Külili magades olid parimateks valikuteks vedrumadrats Red Pocket Etno pehme ja selili magades vedrumadrats Red Etno jäik.

Katsete tulemusena sai Jaan teada, et kuigi ta oleks poest esialgu ostnud jäigemad madratsid, oleks tema külili magamise harjumuse puhul mõistlikum valida pigem pehmemad mudelid. Jäigemad madratsid oleksid külili magades tekitanud survepunkte õlal ja puusal, mis oleks teda öösel pidevalt mugavust otsima sundinud, ja ei oleks pakkunud sellist head und nagu pehmemad mudelid koos kattemadratsiga.

 

Kogu valiku Pesapuu madratsid leiad siit!

Külastage ka meie kaupluseid!

Tallinnas - Pärnu mnt. 139B   tel. 58 866 488             Tartus - Tehase 16   tel. 58 553 531 

 

Tallinna ja Tartu kauplused ja ladu avatud 23.02 kella 10-15, 24.02 suletud